/Balıkesir’in Altıeylül Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesince ortaklaşa yürütülen Üreten Nesiller için Robotik ve Kodlama Eğitmenliği Programı düzenlendi.

Balıkesir’in Altıeylül Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesince ortaklaşa yürütülen Üreten Nesiller için Robotik ve Kodlama Eğitmenliği Programı düzenlendi.

BALIKESİR- Altıeylül İlçesinde görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine yönelik düzenlenen Robotik ve Kodlama Eğitmenliği Eğitim Programı Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz tarafından verildi. Düzenlenen eğitimler Proje kapsamında açılışı yapılan Şehit Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu 3D Tasarım ve Kodlama Atölyesinde gerçekleştirildi.
Eğitim Programı sonunda gerçekleştirilen sertifika törenine İlçe Milli Eğitim Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Sayın Nevzat İnal, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz, Necatibey Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayşen Karamete, Şehit Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Tanrıkulu ve eğitim alan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri katıldı.Bibip.org il temsilcilerinin de katılımıyla Robotik Kodlama eğitiminin çocuklara katkısı velilere ve öğrencilere anlatıldı.
İlçe Milli Eğitim Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Sayın Nevzat İnal, sertifika töreninde yaptığı konuşmasında “Eğitim Programını düzenleyen Balıkesir Üniversitesine teşekkür ediyorum. Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz seminer döneminde tam gün gönüllü olarak eğitimlerini verimli bir şekilde tamamladılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Balıkesir Üniversitemizle olan akademik işbirliğinin farklı çalışmalarla devam ettirileceğini temenni ediyorum.” dedi.
Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz Balıkesir´de de bu tür güzel çalışmaların gerçekleştirilmesine vesile olduğu için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Eğitime katılan öğretmen arkadaşlarıma robotik ve kodlamayı okullarında uygulayarak yaygınlaştırılmasında görev aldıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.