/‘ Robotik kodlama’ eğitimi geliyor!

‘ Robotik kodlama’ eğitimi geliyor!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, dijital teknolojilere dayalı yeni dünya düzeninin ihtiyaç duyduğu beceri dilinin adının ‘kodlama’ olduğunu, bu beceriyi çocuklarına daha iyi öğreten ülkelerin gelecekte başarılı olacağını bildirdi.

Eğitimlerin 7-10 ve 11-15 yaşlarındaki çocuklara yönelik iki grupta verileceğini belirten Çetin, eğitimlere katılanlara bilgisayarlı sistemlere komut verebilme, uygulamaları izleyebilme, büyük veri yığınlarını işleyebilme yeteneklerinin kazandırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Katılan çocuklara , stem , arduino ,stratch gibi eğitimleri Bibip.org il öğretmenlerimizden oluşan il temsilcilerimiz aracılığı ile grup çalışması gerçekleştirerek uygulama mantığını kavradılar.

Dijital teknolojilere dayalı yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Bu süreci kaçırmayalım, geleceği yakalayalım. Bu yeni düzenin ihtiyaç duyduğu becerinin, dilin adı ‘kodlama’ olduğu kanıtlanmış durumda.Hangi ülke bu beceriyi çocuklarına daha iyi öğretirse gelecekte o ülkeler başarılı olacak. Geleceği gören ülkeler kodlama eğitimlerini kampanyayla yaygınlaştırma derdindeler, birçoğunda bu eğitim müfredata girmiş durumda. Bizim de çocuklarımızı geleceğe hazırlamamız gerekiyor.